Online-knigi.org
online-knigi.org » Книги » Проза » Историческая проза » Орлі, син Орлика - Литовченко Тимур Иванович (книги читать бесплатно без регистрации .TXT) 📗

Орлі, син Орлика - Литовченко Тимур Иванович (книги читать бесплатно без регистрации .TXT) 📗

Тут можно читать бесплатно Орлі, син Орлика - Литовченко Тимур Иванович (книги читать бесплатно без регистрации .TXT) 📗. Жанр: Историческая проза. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте online-knigi.org (Online knigi) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

VIII. 1732

На знак особливої довіри ханський візир Алі-паша влаштував Григорію Орлику прийом у власному гаремі.

1732

Перебуваючи у Бахчисараї, Григорій Орлик отримав листа з Варшави: посол де Монті повідомляв, що домігся пенсіону для Ганни Герцик і що сім'я Орликів перебуває під надійним захистом.

01.11.1732

У супроводі татарської кінноти Григорій Орлик вирушив з Бахчисарая до Стамбула.

Кінець 1732

Під виглядом французького мандрівника Григорій Орлик відвідав кіш запорожців, бачився з кошовим Іванцем. Російський резидент Вишняков підкупив циган, які під виглядом розбійників напали на Григорія Орлика, але він урятувався.

01.02.1733

Помер польський король Август II.

06.03.1733

Григорій Орлик прибув у Варшаву до французького посла де Монті.

14.03.1733

Повноважним послом Росії у Варшаві став граф Карл-Густав Левенвольде.

19.03.1733

Через Кременець, Хотин, Бухарест і Софію Григорій Орлик виїхав до Стамбула.

03.05.1733

У кабінеті великого візира зібралися гетьман Пилип Орлик, Григорій Орлик і французький посол Вільнєв. Аби після реставрації Станіслава Лещинського російські війська не увійшли до Польщі, вони просили султана вдарити по росіянах від Молдавії, коли кримський хан водночас вдарить на Астрахань, а шведи – на Санкт-Петербург.

09.06.1733

У Дуврі Григорій Орлик доповів про результати переговорів королю Луї XV.

09.06—21.08.1733

Король Луї XV, кардинал Флері та де Шовлен вирішували питання забезпечення доставки до Варшави 1 мільйона флоринів на підкуп польських сенаторів і Станіслава Лещинського.

22.08.1733, ніч

Григорій Орлик під іменем челядника Ернста Брамляка, претендент на польську корону Станіслав Лещинський (перевдягнений німецьким купцем, з паспортом на ім'я Бовера) і французький дворянин Андлі відбули до Варшави. Як Григорій Орлик доправив за призначенням «безцінний вантаж» (через територію союзниці Австрії та Росії – ворожої Німеччини!), достеменно невідомо й досі.

25.08.1733

Сейм розпочав вибори нового короля Польщі.

11.09.1733

Сейм одностайно обрав королем Польщі Лещинського короля Станіслава І.

20.09.1733

На правому березі Вісли з'явився 20-тисячний російський десант під проводом Лассі.

22.09.1733

Станіслав І Лещинський втік у Данціґ (Гданськ), це розраховував дочекатись допомоги від Франції та заступництва Швеції, Османської імперії і Пруссії.

24.09.1733

Сейм обрав саксонського курфюрста Августа польським королем Августом III: реставрація Станіслава Лещинського провалилася. Як компенсацію Лещинський отримав у пожиттєве користування Лотарингію, що згодом увійшла до складу Франції.

1733

За активну участь у польській справі свого тестя король Луї XV нагородив Григорія Орлика діамантом вартістю 10 тисяч екю й наказав геральдистам підготувати графський патент на ім'я кавалера де Лазіскі, а придворний живописець Жан Оноре Фрагонар дістав оплачене замовлення на виконання портрета новоспеченого графа. Королева Марія Аделаїда подарувала свій портрет, оздоблений самоцвітами. Але найголовніше – король Луї XV домігся від Порти звільнення гетьмана Пилипа Орлика, який мав очолити козацьке повстання.

1734

Помер гетьман Данило Апостол. Після його смерті нові вибори гетьмана не відбулися, натомість під наглядом Сенату розпочала роботу особлива колегіальна установа – «Правління гетьманского уряду», що складалося навпіл з велико– і малоросів.

1734

40-тисячна армія імператора Карла VI була зупинена під Пармою французькими та сардинськими військами.

01.02.1734

Григорій Орлик відплив з Тулона до Стамбула, маючи з собою листа короля Луї XV до хана Каплан-Гірея, де містилася вимога звільнити гетьмана Пилипа Орлика й допомогти козакам. Дізнавшися про це, російський уряд доклав титанічних зусиль, і в результаті залякувань і підкупів Запорозька Січ присягнула на вірність російській короні. Мазепинці остаточно втратили перспективу військової підтримки в Україні…

VIII. 1734

Перш ніж отримати патент на графське достоїнство, перевдягнений татарським торговцем Григорій Орлик здійснив таємну подорож на Гетьманщину: дістався Полтавщини, у Ніжині мав бесіду з козацькими старшинами. У Батурині відшукав старого священика, який охрестив його у 1702 році, та зробив виписку про своє народження з церковної книги. Комендант російського війська в Україні, шотландець генерал Джеймс Кейт 1741 року – російський провінційний великий майстер) не тільки не затримав Григорія Орлика, а й, навпаки, допоміг безперешкодно покинути Україну.

1735

Відбувся невдалий похід російських військ під проводом генерала Леонтьева проти кримських татар.

VII.1735

На поселенні у Москві помер Григорій Герцик дядько Григорія Орлика, сподвижник Івана Мазепи.

1736

Австрія та Росія почали війну проти Османської імперії.

1736

Відбувся невдалий похід російських військ під проводом Мініха та Лассі проти кримських татар.

1737

Відбувся новий похід російських військ під проводом Мініха та Лассі проти кримських татар.

12.07.1737

Ізмайловський полк під командуванням Мініха взяв штурмом Очаків.

05.08.1737

За ініціативою імператора Карла VI почалися мирні переговори Росії з Османською імперією у Немирові. З боку Росії участь у них брали Волинський, Шафіров і Неплюєв.

1737

Оскільки у стосунках королеви Марії Аделаїди та французького короля Луї XV настало різке охолодження (королева більше не бажала виконувати подружні обов'язки), Луї XV віддалився від дружини. Розпочався період фаворитизму: першою фавориткою Луї XV стала графиня де Мальї, потім король захопився її старшою сестрою, герцогинею де Вантіміль, потім молодшою маркізою де Латурнель, яку згодом зробив герцогинею де Шатору.

1737

В Криму завершився третій період правління хана Каплан-Гірея: його змістили. Далі у Криму правили хани Фета-Гірей (1737), вдруге Менглі-Гірей II (1737—1738), по його смерті – Селяміт-Гірей II (1739—1743), Селім-Гірей II (1743—1748), Арслан-Гірей (1748—1755) та Алім-Гірей (1755—1758).

Перейти на страницу:

Литовченко Тимур Иванович читать все книги автора по порядку

Литовченко Тимур Иванович - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mir-knigi.info.


Орлі, син Орлика отзывы

Отзывы читателей о книге Орлі, син Орлика, автор: Литовченко Тимур Иванович. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор online-knigi.org


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*