Online-knigi.org
online-knigi.org » Книги » Разное » Кінець світу. Том 2. Пiсля… - Базів Василь (читать книги онлайн бесплатно серию книг txt) 📗

Кінець світу. Том 2. Пiсля… - Базів Василь (читать книги онлайн бесплатно серию книг txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Кінець світу. Том 2. Пiсля… - Базів Василь (читать книги онлайн бесплатно серию книг txt) 📗. Жанр: Разное. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте online-knigi.org (Online knigi) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Сьогодні в роботі знаходяться 16 проектів, приблизно стільки ж заявок на проекти в процесі розгляду, в проектних групах задіяні близько 60 фахівців, підтримують проект ще близько 100 вчених. У лютому рух «Росія 2045» спільно з Євро–Азійським Центром мегаісторії і системного прогнозування Інституту сходознавства РАН успішно провели перший міжнародний конгрес «Глобальне майбутнє 2045», присвячений обговоренню сценаріїв розвитку цивілізації та ідей Руху.

Ми працюємо не тільки з ученими, але й обговорюємо філософські та етичні проблеми з духовними лідерами. 29 березня я зустрівся з Далай–ламою в його резиденції в індійському місті Дхарамсала. Його Святість публічно підтримав наші ідеї, зокрема проект «Аватар», вказавши на його важливість для вивчення мозку і свідомості людини.

Наш проект кібернетичного безсмертя дозволить не тільки скоротити технологічне відставання Росії від Заходу, але й виробити нову філософію і метафізику для людей майбутнього, з’єднавши передові наукові досягнення з досвідом і мудрістю духовних традицій.

Володимире Володимировичу, у своєму квітневому виступі перед Держдумою Ви сказали: «У житті кожного настає момент, і, запевняю вас, у моєму житті він настав, коли немає необхідності за щось хапатися, а можна і потрібно думати про долю країни». Я звертаюся до Вас, тому що впевнений: для Вас важливо зробити для країни те, що значимо змінило б її до кращого. Це важливо для патріота, яким Ви, безумовно, є. Пропонуємо Вам на початку Вашого нового президентського терміну дати реальний старт в нашій країні ідеям «Росії 2045».

Сьогодні у Росії є шанс радикально змінити хід історії всього людства. В іншому випадку нас усіх чекає запрограмований природою сценарій — старість, хвороби і смерть.

P. S. В Конституції Російської Федерації (глава 2, стаття 20) закріплено право громадян на життя. Ми вважаємо, що необхідно правовим способом внести поправки в Конституцію і зафіксувати право громадян на безсмертя. Я впевнений, що наш приклад наслідуватимуть й інші розвинені держави, і цей символічний крок наблизить час, коли масові й доступні технології безсмертя будуть розроблені і впроваджені в життя.

З повагою,

Дмитро Іцков,

засновник руху «Росія 2045».

Думаю, що не тільки президент В. Путін, а й кожен з нас має право на скепсис щодо поривань російських люденів. І що робити у таких випадках?

А немає нічого іншого, як на конкретних прикладах показати дію тих смислоформ, які ви викладаєте. І не просто на теоретичних прикладах, як на семінарських заняттях після лекцій, а на прикладах–проектах.

Будь ласка, проект, над яким працюють російські вчені під претензійною назвою:

Аватар сходить з екрана

«Аватар»

(Презентацію на Міжнародному симпозіумі робив один із авторів, психолог Тимур Щукін).

Рівно рік тому ми вирішили, що майбутнє настає і пора щось робити. Ми вирішили, що повинні обговорювати технічні, етичні, психологічні, соціальні, антропологічні та історичні проблеми, пов’язані з цим майбутнім, а крім цього робити щось реальне в технологічному плані. Втіленням першого напряму є цей конгрес, який ми проводимо спільно з [Євро–Азійським] Центром мегаісторії і системного прогнозування Інституту сходознавства РАН, а інші напрямки я зараз розкрию докладніше.

За цей рік до нашого Руху приєдналося більше семи з половиною тисяч чоловік, з яких досить значний відсоток становлять талановиті вчені різного віку й абсолютно різних спеціалізацій, багато з яких виступали тут і присутні тут або спостерігають за роботою конгресу через трансляцію. Перші півроку пішли на те, щоб приблизно спланувати перші кроки; наступні півроку, що минули з тих пір, ми присвятили роботі. До речі, спасибі нашому дуже невеликому, але дуже інтенсивно працюючому колективу за те, що вдалося зробити дуже багато. Зокрема, те, що ви могли сьогодні бачити в холі до обіду, тобто роботизовані руки, обличчя і так далі, нам вдалося зробити за ці півроку — набагато швидше, ніж ми очікували.

Ідеологія чотирьох штучних тіл витримана в єдиному логічному ключі. Дорожні карти існують за першими трьома Технопроектами, тому що четвертий поки що є перспективним. Ми вважаємо, що дослідження і роботи по кожному тілу повинні виконуватися за трьома основними напрямками. Перше — це те, що стосується оператора. Друге — те, що стосується власне тіла або об’єкта управління. І третє — те, що стосується інтерфейсу між ними, тобто засоби управління. До речі, в холі ви можете бачити карти цих Технопроектів, вони роздруковані. Зрозуміло, багато що встигло змінитися з тих пір, як файл був відправлений у друк, з’явилося багато нових проектів — це дерево постійно зростає.

Давайте я спочатку коротко розповім про ці три тіла, почавши з кінця, від менш опрацьованих проектів до більш пророблених. Так званий «Аватар С», тобто третє тіло, є втіленням ідеї створення цифрової людини. В основі цього проекту лежить робота, яка виконується вже рік і якою керує Віталій Львович Дунін–Барковський, — це створення моделі мозку людини. Також у цьому проекті передбачається скласти узагальнену і сумісну з моделлю мозку структуру того, яким чином організовані психічні процеси людини, а також вивчити і зрозуміти, яким чином кодується індивідуальність, індивідуальний досвід, індивідуальні особливості прийняття рішень у людини, і використовувати цю інформацію для того, щоб у майбутньому отримати можливість відтворення чи навіть перенесення індивідуальності конкретної людини на повністю штучний носій.

Наступний проект, який ми називаємо «Аватар В», — це система підтримки життєдіяльності мозку людини. Ми виходимо з тієї гіпотези, що коли вирішити деякі проблеми, пов’язані з геронтологією мозку, то сам по собі він зможе існувати довше і далі, ніж тіло людини, плюс завдання створення системи життєзабезпечення для мозку окремо представляється нам більш простим, ніж відтворення всіх функціональних елементів людського тіла. Тут точно так само, як і в інших проектах, є основні напрями: відповідно, у нас є власне система життєзабезпечення, є роботи, які пов’язані з комунікацією нашого оператора, яким у даному випадку є мозок, з навколишнім середовищем, а також система, що відтворює для мозку ту стимуляційну картину, яка дозволяє йому постійно перебувати в активному стані, а не впадати в кому. Головні роботи з цього напрямку в даний час полягають у моделюванні метаболізму, тому що тільки після цього ми зможемо перейти до експериментів з перфузійноїрідини і т. д.

Найцікавіша і найбільш пророблена частина проекту — це «Аватар»: антропоморфний робот, який виглядає точно як людина і володіє розширеними порівняно з людським тілом можливостями. «Аватар»управляється через нейроінтер–фейс. Щось подібне ви могли бачити у фільмі з аналогічною назвою, а також у фільмі «Сурогати». Як і в інших проектах, тут є ті ж самі три основні напрями робіт. Перше — це створення безпосередньо робота, друге — створення інтерфейсу керування цим роботом, і третє — робота безпосередньо з самим оператором, тому що завдання прямого нейроуправління такою складною системою є вкрай нетривіальним. Олег Георгійович Бахтіяров розповідав про одну частину цієї роботи (він веде ці роботи в рамках нашого проекту), Олександр Якович Каплан теж розповідав про свою частину. Я спробую допомогти вам зібрати на цьому конгресі той пазл, який ми зібрали в Технопроекті, отже я думаю, що багато хто з вас задаються питанням: яким чином практично пов’язані окремі напрямки, окремі теми доповідей? Вони пов’язані в тому числі і тим, що є окремими напрямками нашого Технопроекту.

Робот, фрагменти якого ви бачили в коридорі, в даний час продовжує розроблятися. Вже через чотири місяці ми плануємо отримати робота з руками, які будуть здатні визначати об’єкти і при виконанні команд за допомогою eye–Tracker’а самостійно планувати і здійснювати унікальні рухи з опорою на картину середовища для того, щоб маніпулювати предметами. Команда Олександра Олексійовича Фролова зараз працює над забезпеченням рівноваги цього робота і деяких автоматичних функцій тіла людини, які виконуються мозочком та іншими центрами, що працюють автоматично.

Перейти на страницу:

Базів Василь читать все книги автора по порядку

Базів Василь - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mir-knigi.info.


Кінець світу. Том 2. Пiсля… отзывы

Отзывы читателей о книге Кінець світу. Том 2. Пiсля…, автор: Базів Василь. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор online-knigi.org


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*