Ukrainian dream «Последний заговор» - Зима Василь (лучшие бесплатные книги TXT) 📗
— Я подумав, що саме час робити тобі подарунки, — краєм ока помітив, як розчинилися двері, й замотана хустиною голова Рахілі висунулася в коридор.
— Иоаким, — на ній була довга зелена сукня з тонкої шерсті, на ногах — легенькі балетки, а в руці вона тримала недогризений шматок курячого стегна, і жир стікав їй по пальцях та скрапував на килим, — что за вереск? Учи своих детей порядку, иначе я их сама научу! — кинула стегно на підлогу і, переступивши через нього, швидко, як тільки могла, пішла до Дії, вона хотіла схопити її за руку, але Яким ступив крок і, закривши доньку собою, змусив Рахіль різко зупинитися і скрикнути від несподіванки. — Иоаким, ты… ты как смел? — вона хапала ротом повітря і кліпала своїми хижими очицями.
— Сегодня 30-е июля, медсестра Рахиль Моровиц. — Він дістав із гаманця календарик і тицьнув їй під носа. — Ровно десять лет назад мы с тобой заключили сделку, и ты о ней очень хорошо помнишь. Так вот, — узяв до рук портфель і витягнув звідти папери, серед них був конверт, він розірвав його й дістав банківську картку, — возьми, с помощью этой карточки ты сможешь снять в любом банке мира необходимую тебе сумму денег. Код — в конверте, — віддав їй і його, — я перевел на счет один миллион долларов США, все, что ты просила. — Вона дивилася на нього розгублено й водночас вороже, здавалося, вона побачила привида чи їй сказали, що настав кінець світу. Таким був вираз її обличчя, коли він сказав їй про мільйон. — Давай мне чек.
Рахіль заохала, кілька разів зойкнула і попленталася в кімнату. Може, вона й хотіла щось учинити, але якось нутром відчула, що вдіяти нічого не зможе, вона програла, і це було надто очевидно. Вийшовши знову в коридор, вона тримала в руці той самий надірваний чек, на якому ще залишилося чорнило від ручки Дольфа Сенкергофа, якому Герцель допоміг покинути цей світ.
— Возьми, Иоаким, — він узяв чек і, діставши з кишені запальничку, одразу спалив папірець, попіл розвіяв і задоволено всміхнувся.
— Я заберу детей и уеду на недельку в Крым. Когда мы вернемся, я хочу, чтобы тебя уже здесь не было. И я не хотел бы видеть тебя когда-либо, медсестра Рахиль Моровиц. Мы квиты.
Вона дивилася на нього так, як підбитий стрілою хижак дивиться на мисливця, шию якого врятували від гострих зубів звіра тільки якась секунда і влучність друзів. Так не хочеться вмирати, а ще більше відчаю додає усвідомлення того, що ти помираєш сам і що ніколи вже не зможеш помститися людині за свою смерть.
Яким покликав Давида, наказав узяти необхідне, потім поцьомав у щічку Лію, і, пообіцявши купити все, потрібне для відпочинку, дорогою, відчинив двері і, навіть не глянувши на Рахіль, пішов до ліфта. Коли за тиждень сім'я Герцелів повернеться до квартири, Рахілі Моровіц там уже не буде, не буде і її речей. Тільки в кухні на столі лежатиме записка.
«Будь ты проклят, Герцель, ты, и твои дети, и дети детей твоих. Будь ты так же несчастлив, как несчастна я».
Він кинув папірець до попільнички і клацнув запальничкою. Спостерігав за тим, як вогонь зжирає сантиметри паперу й написані нею слова. Потім він подув на попіл, і той розлетівся по столу. Яким змів його в долоню і, відчинивши вікно, пустив за вітром, сказавши тихо-тихо: «Наче й нічого не було, ніколи й нічого». Потім поглянув на небо і, посміхнувшись, заплакав. Плакати Герцель не любив.
Розділ 55 (Chapter 55)
Газета «Скандальные новости» вийшла 30-го липня рекордним двомільйонним тиражем. Її власник, Рафаїл Ерлюк, сидів цього дня в одному з московських ресторанів і, п'ючи кельтське пиво, задоволено всміхався і час від часу відповідав на телефонні дзвінки. Йому телефонували з України, Вашингтона, Цюріха, Йоганнесбурга, Базеля, зі Страсбурга, з Рима, Амстердама та Касабланки. Рафаїл задоволено плямкав губами, спостерігав за тим, як тихо і рівно несе свої води Москва-ріка і відбивається в її спокійній поверхні золота баня православного храму. Він знав, що його дуже чекають у Києві і президент особисто віддав наказ зробити все можливе, щоб у Ерлюка виникли серйозні проблеми. Втім, він не дуже тим переймався. Певні люди, дуже близькі до перших кремлівських осіб, пообіцяли йому цілковиту підтримку і лояльність російського лідера, якщо він і надалі триматиметься правильного курсу й не робитиме того, що буде цим людям невигідно.
Повідомлення про страшну хворобу президента Мащенка струсонуло Україну і змусило все мисляче й рефлексуюче її населення ставити собі та колегам тисячі запитань, на які ніхто б не дав вичерпних відповідей. Увечері того ж дня на всіх рейтингових каналах були організовані багатогодинні ток-шоу, участь у яких взяли відомі, маловідомі або й зовсім не відомі політики, медики, колишні працівники спецслужб, релігійні діячі, журналісти, дипломати й навіть артисти. Усі вони багато говорили, але користі від тих розмов не було ніякої. Президент мовчав. У його канцелярії день і ніч працювали кращі уми, писали варіанти виходу з цієї ситуації з максимальним збереженням позицій і рейтингів президента, прогнозисти моделювали тисячі можливих варіантів розвитку подій, аналітики радили Мащенкові зробити і так і інак, а іміджмейкери наперебій пропонували вийти в прямий ефір і звернутися до народу з відозвою. Президент мовчав. Він лежав удома на великому шкіряному дивані й мовчки терпів страшний біль, і фізичний, і моральний. Щогодини йому ставало гірше, і зробити бодай щось вітчизняні ескулапи не могли. Вони кололи різні препарати, які послаблювали больові відчуття, а врешті зійшлися на думці, що Мащенку треба їхати за кордон. Але тут стали в позу його радники і спонсори: вони поставили єдину умову — він має звернутися до народу, а ще краще — провести масштабну прес-конференцію для місцевої та закордонної преси. Максим Галаган, близький друг, кум і соратник Мащенка, приїхав до нього на дачу пізно ввечері і, сівши навпроти друга, довго дивився йому в очі, а потім тихо промовив:
— Андрію, ти чуєш мене?
— Так, — скривився від болю й підняв руку, — я тебе чую, — узяв із табуретки, яка стояла біля дивана, воду та підніс до уст.
— Я б цю сволоту Герцеля порішив.
— До чого тут він? Не він, це б зробив хтось іншій. Все було сплановано, Максиме, і ти це знаєш не гірше за мене. За цим стоїть Ерлюк, а хто його тримає за яйця, тобі не треба говорити, — зробив кілька ковтків і затих.
— Вони вкрали в нас час. Ще день-два, і ми б вигадали, як подати людям цю інформацію. Ерлюк змусив нас відігруватися й виправдуватися. Адже всі думають, що ми свідомо приховували правду. Так виходить, що ми брехуни.
— Максиме, коли вибори? — повернув до нього головуй облизав пошерхлі губи.
— За рік.
— Тепер вони будуть значно раніше. І повір мені, це тільки початок. Хіба ти не розумієш? Вони просто прибрали мене з дороги й максимально наблизили бажану мить. Ерлюк добре розуміє, що, протримайся я при владі ще рік, він утратить усі свої заводи та підприємства в Україні, а з ним — і його хазяї. Я тільки не думав, що вони завдадуть удару так швидко.
— Андрію, якщо тебе послухати, — устав із крісла і ступив кілька кроків, підійшов до столу, — то може здатися, що ти вже склав зброю. Ти не хочеш боротися?
— Я мав розмову з тим завлабораторії, Шавло його прізвище, чи як? Так от, — дивився в стелю і говорив тихо, було видно, що йому важко вимовляти ці слова, — він мене попередив: подолати цю хворобу неможливо. Те, чим мене інфікували, має всі ознаки хвороби Хансена, але це щось зовсім інше. Він запевнив, що подібне бачить уперше. Жити мені залишилося кілька тижнів або ще менше. Я не казав про це нікому: ані тобі, ані рідним, і ти їм не кажи, я не хочу зайвих сліз. Я лідер, і помирати мушу як лідер. Мене зараз цікавить зовсім інше — що буде після мене.
— Не кажи цього, Андрію, відвеземо тебе в Ізраїль, і там вилікують, я знаю, там вилікують, — запалив цигарку, потім кинувся був гасити, він знав, що президент не любить, коли палять у його присутності.