Online-knigi.org
online-knigi.org » Книги » Фантастика и фэнтези » Героическая фантастика » Покохати відьму - Когтянц Костянтин (читать книги онлайн бесплатно полные версии .txt) 📗

Покохати відьму - Когтянц Костянтин (читать книги онлайн бесплатно полные версии .txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Покохати відьму - Когтянц Костянтин (читать книги онлайн бесплатно полные версии .txt) 📗. Жанр: Героическая фантастика. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте online-knigi.org (Online knigi) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

– Ну, може, вони нас більше боятися будуть, якщо живими візьмемо.

Я обвів очима округу:

– Нікого брати не будемо, навіщо тягар? Нам потрібно так пошкодити човен, щоб ніщо вже не допомогло, так?

Ох, як Пані каже, погані приклади – заразні.

– Отже, робимо так…

* * *

Я лежав біля байдака наших ворогів і думав про Неї, про мою Арфіаль. Якби не Вона, не обладунок її зачарований, хіба я зміг би підкрастися до ворогів серед білого дня? А мені ж їй ще все розповідати… Все. А як?

Арфіаль. Щонайменше на колінах…

…Тепер же мені слід перевірити, чи має рацію Приятель.

– Коли фокусник змахує паличкою…

– У нас вони плескають у долоні…

– То всі дивляться тільки на паличку. А то на долоні. Така вже натура. Я, коли дізнався, що в цей момент помічники слона по сцені проводять, спеціально прийшов ще раз – і не зміг очей відірвати від палички.

Добре б і мені цього звіра, слона, побачити. А то слово знаю, а який з вигляду – ні. І лежати мені так, зачаївшись, не знаю скільки. Гейзер на сусідньому схилі реве через приблизно рівні проміжки, але це приблизно й навіть дуже.

Перекладач. Типово для нашого героя – про природні явища, навіть такі небуденні, як гейзер, він згадує лише тоді, коли вони впливають на хід подій.

Сподіватися треба, що материкові ще не звикли. Гур-р! Фонтан води з парою вирвався між кам'яних брил. Я, не дивлячись на всі боки, «рибкою» пірнув у човен і там, намагаючись не шуміти, ковзнув під настил носового майданчика. Ковзнув і завмер: на щастя, припасів там залишилося мало – одні витратили, інші на землю виклали, щоб під рукою були. Та частина човна, що на сонці, нагрілася непогано, подекуди смола виступила, дерево висохло, аж дзвенить. Останні теплі дні, якщо я щось розумію в прикметах. Я витяг з мішка кужіль, просочений жиром видри, і почав бгати його між днищем і припасами, припинаючи арбалетними стрілами замість цвяхів.

В отерських книгах написано (і Лонні-Рос те підтвердив), що речі, жиром видри просочені, можна погасити тільки білим піском, – у нас такого й близько немає, у нас навіть жовтий пісок, такий, як у маєтку Візі в місці, відведеному для купання, не трапляється. Наш пісок синій, [15] але на Теплому озері і його немає. У нас, правда, жир видри – ліки, але ми багато чого не знаємо про властивості речовин.

Однак якщо материкові здогадаються вирубати зайняту вогнем частину, то потім діру, можливо, зуміють закласти. Звичайно, латка з невисохлого лісу мало чого варта, але до Пристані дійдуть, а там полагодять ґрунтовно. Отже, треба, щоб якнайдовше не помітили вогню: тут кожна мить має значення.

Завершивши кріпити кужіль, я взяв вийняте із зорової трубки скло і направив на хвостик кужелі. Коли вона спалахнула, крикнув, як птах рафона – сам цей птах на долоні поміститься, а кричить голосно. І не встиг я порахувати до п'яти, як почувся звук, що жваво нагадав мені маєток Візі, де працівників звали обідати, б'ючи по казанку.

Вартовий лантухом осів на землю. Старший групи рвонув з-за пояса ріг і засурмив, гостро відчуваючи своє тіло, – куди встромиться стріла – у груди? У горло? У живіт? Стріли не було. Камінь із пращі розбив ріг ущент і зламав палець, але вже після того, як пролунали перші рулади – зрозуміють свої, все зрозуміють! Ще одного поранило в руку.

Четверо, що залишалися здатні до дії, рвонулися були до байдака – туди, де складені були щити, списи, луки, – і різко зупинилися: поруч із купою зброї стояв той, кого після невдалої пастки на вітрильнику інакше, ніж «маленький демон», ніхто з толсуортської дружини не називав. У руках у цього демона були два метальні списи – їхні власні. У зубах – меч. Для людей, що майже не вміють фехтувати, стати до бою без щита й обладунків значило напевно загинути. До того ж знову свиснула стріла – і ще один схопився за руку вище ліктя.

– Геть! – «Маленький демон» показав списом на зарості. – Туди забирайтеся!

«У зарості? Назустріч своїм? Ну, так ми свою справу, виходить, зробили! Навіть якщо вони встигнуть корабель пошкодити, то не втечуть. І проти всього загону не встояти чотирьом. Корабель виведуть з ладу? Навіть якщо ми на чужому судні повернемося, але привеземо в мішку голови, господар буде задоволений». – І толсуортці побігли – назустріч своїм основним силам.

Коли вони – вже всі разом – повернулися на берег, вся носова частина корабля перетворилася на суцільне багаття.

* * *

– Твоя була правда – їх на цілий десяток менше.

– Пішли вниз по річці й у вузькому місці засіли – щоб нас перестріляти, якщо сунемося в річку.

– Й інші туди ж пішли.

– Ага, стануть табором у вузині. Туп-туп на березі вузини.

– «Туп-туп»! Треба говорити «тобто».

– Думаю, вони й річку плотом перекриють.

– Ну й чому ти так думаєш?

– Сам би так учинив на їхньому місці.

– Ну, якщо ти сам, господарю… А якщо вони дурніші за тебе?

– Або розумніші.

– Розумніші – не страшно. Коли мій… лицар Шарль… був командувачем, він завжди боявся зустріти в бою ідіота: що-небудь таке утне, що й не розбереш. І, до речі, були б вони розумніші за нас – давно б зрозуміли, що за нашою компанією ганятися марно.

– Ну, від скромності ти не помреш.

– Чому ж? Цілком здатний! От як тільки хтось помре від скромності першим, так я відразу за ним.

– Ну, добре, Хайн-Лорі, поясни мені дві речі: що їм це дасть і чому ми не можемо піти пішки? В обхід?

Лонні наші жарти, безумовно, не подобалися.

– А ти коли-небудь у тайзі був?

– Уяви, був. Щоправда, в іншій.

– Отож-бо. Уяви: болото, чагарники, скелі. За ними знову зарості, знову скелі, знову болото. Зроду я не чув, щоб людина на своїх двох пішла з Теплого озера. Тобто можна, напевно. Але майже напевно втратимо кого-небудь. До того ж, якщо вони зрозуміють, що нас немає – спустяться на плоті річкою. І буде це набагато швидше. Тепер вони стануть від свого табору вивідачів насилати: щоб нас знайти. Наше завдання – вивідачі повинні знаходити сліди наші, але ні в якому разі не нас самих.

– І довго будемо гратися?

Я подивився на вершини гір, згадав прикмети, подумки прикинув швидкість течії:

– Довго. Місяць, не менше.

Спогади про той місяць не належать до райдужних. Хоча їм, ворогам нашим, було куди гірше. У нас кажуть: перед звіром сто двадцять п'ять стежок – для мисливців тільки одна. В Отері вислів інакший – злодій тікає однією дорогою, погоні доведеться перевіряти всі. Обидва вислови правильні, кожен по-своєму. Отож їм, переслідникам, більше нашого доводилось бігати. До того ж чотирьох чоловіків можна нагодувати, загарпунивши одну велику рибу, підстреливши кілька птахів. їм же доводилося виділяти людей, що тільки й полювали, й окремо виділяти рибалок – і все одно так бувало, що спати лягали голодними. Розмову підслухав одну – зуби хитаються. Ясна річ, дика цибуля в цій місцевості не росте, а запас, якщо був, так із човном згорів.

Я ж іще в Отері запас сік золотих плодів – там цю хворобу добре знають.

Перекладач. Маються на увазі лимони.

Протрималися.

* * *

Іти по дну було холодно. ДУЖЕ холодно. Я і Шарль, який, як не дивно, не вмів плавати, йшли по дну, тримаючи на руках човен. Наші голови були під склепінням човна – там залишалося повітря. Лонні та Приятель уже попливли вперед з очеретиною в зубах – я сподівався, що ні на кого з них не напала судома.

Так, ми якраз проходимо заставу. Ось ми під плотом. Ще треба пройти декілька тисяч кроків…

– Ну й холоднеча!

– На веслах зігрієшся!

– Зараз би іншої рідини!

І ми пішли назад, униз за течією, залишивши погоню в певності, що поки ще лишаємось на озері.

* * *

…Це сталося вже після того, як ми з'єдналися з нашими жінками і, навпаки, розпрощалися з Приятелем і Меллою. Нам потрібно було зробити два переходи вздовж берега моря, а далі йти пішки, поки можна – або на лижах – якщо не встигнемо до глибокого снігу. Селище вільних мисливців змінило розташування. По воді добратися можна, звичайно. Але довелось би повз гирла Щучої йти – не хотів я зітнутися зі своїм кланом. Ну, а навпростець, якщо вздовж гори Червоної – вся з червоного граніту – з п відрогами… Там, до речі, і ліс рідкий, і боліт майже немає.

вернуться

15

Білий пісок – кварцовий, синій – базальтовий. (Прим. перекладача)

Перейти на страницу:

Когтянц Костянтин читать все книги автора по порядку

Когтянц Костянтин - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mir-knigi.info.


Покохати відьму отзывы

Отзывы читателей о книге Покохати відьму, автор: Когтянц Костянтин. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор online-knigi.org


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*