Online-knigi.org
online-knigi.org » Книги » Проза » Современная проза » Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (читать книги онлайн бесплатно полностью txt) 📗

Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (читать книги онлайн бесплатно полностью txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Многії літа. Благії літа - Дочинець Мирослав Іванович (читать книги онлайн бесплатно полностью txt) 📗. Жанр: Современная проза. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте online-knigi.org (Online knigi) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Вирубуючи капосну ожину в саду, залишіть кущик. Прикладайте її листя до ран чи виразок. Якщо рана велика, давіть на неї з листя сік. Ліпших ліків від цього немає.

При температурі й лихоманці напийтеся гарячого чаю з сушеного листя і ягід ожини, закутайтеся, щоб пропотіти. Дихати стане легше, температура спаде. Полегшає на душі.

Ніщо не поможе так від зубного болю, запалення печінки, нирок, кишківника, як цвіт і ягоди бузини.

Діабетиків мучать інсуліном. Але ж раніше його не було — і жили люди. їжте багато капусти, як кролі.

При болях і запаленнях дуже помічний терен.

При безплідді поможуть огірки, шавель, троянда.

Зуби в мене міцні і здорові, бо повсякчас жую ялівець, смокчу сушену суницю.

Багато їм цибулі — сирої, вареної, смаженої. Цибуля старість відганяє.

Найпоживніше м’ясо — з курчати та індика.

На Далекому Сході ми ніколи не мали цинги, бо буряти навчили нас споживати настурцію, звіробій, подорожник і гілочки лимонника. З тих пір я завжди сію настурцію в дворі і готую з її листя салат молодості.

Їжте більше гіркого, а солодкого краще не їсти взагалі. Можна трохи шоколаду, чорного.

Цілющі ласощі з айви. Розрізати плоди на половинки, видовбати серцевину, насипати туди цукру — по столовій ложці. Айву кладіть на деко догори надрізом і заливайте цукор червоним вином. Далі плоди треба тримати в духовці добру годину. Коли айва запечеться, то вино буде густим і зеленим. Ця страва добре очищує організм, зміцнює серце й судини, підтримує печінку і підшлункову залозу. І смачніша за шкідливі цукерки.

Виноград трохи подібний до жіночого молока. Може, тому так швидко ростуть діти, які їдять його вдосталь. Якщо виноград не доступний, можна виготовити виноградний квас. Цей напій не тільки дуже смачний, але й зцілює шлунок, печінку, підшлункову залозу, нирки, виводить зайві солі, нормалізує тиск.

Перекрутити на м’ясорубці листя винограду -півлітрову банку. Покласти його в трилітрову банку, залити перекип’яченою теплою (не холодною і не гарячою) водою, додати склянку цукру, розмішати, закрити кришкою і поставити у теплому місці. За добу кришка „вистрелить”. Тоді закрити банку пеленкою. Щодоби помішувати паличкою за годинниковою стрілкою, збагачуючи квас киснем (добре при цьому читати молитву). На четверту добу квас процідити, розлити у скляний посуд. Можна додати ізюм.

Якщо не знайдете листя винограду, то квас (затим самим рецептом) можна зробити з листя ожини, смородини, малини.

Квас із березового соку навчила нас робити ще прабабка. Косарі його брали з собою у спеку. Квас пили, як ліки, коли ломило в суглобах, при подагрі, каменях у нирках та сечовому міхурі, від екземи, лишаїв, фурункулів, цинги. Дуже помічний він після зими чи після хвороби, коли треба відновити сили, при загальній слабості та ангінах. Добре його пити тим, хто має висипи на шкірі чи лишаї.

Березовий квас я готую так. У посуд з березовим соком кладу просмажені окрайці житнього хліба. Через дві доби додаю кору дуба, можна й вишневі, малинові та смородинові гілочки. Буде гарний аромат і винний колір. Посуд закорковую, і за два тижні квас готовий. Пийте на здоров’я, бо це справді здоровий напій.

Погана їжа-картопля, особливо смажена. Українці їдять багато картоплі, хліба, мучного, сала — і живуть недовго.

Я зауважив, що найбільше довгожителів серед адвентистів. Вони майже не їдять м’яса і не п’ють спиртне. А головне — вірують.

Розсіл (сік квашеної капусти) — найдоступніші ліки від цукрового діабету, хвороб печінки, шлунка, підшлункової залози, нервової системи. Він підстьобне ці органи до роботи і оживить усе тіло.

Щодня я з’їдаю бодай ложку-дві квашеної капусти. І вам так раджу

Я не відмовляюся від яєць. Це — «золото в шкарлупі» (від домашніх курей). Яйця п’ю сирими.

Коли відчуєте, що організм швидко втомлюється, що вас усе дратує, робота, як кажуть, із рук валиться — це означає: треба вживати моркву двічі-тричі на день. Так відновите сили.

Якщо слабне і випадає волосся, це не просто так. Мабуть, хвора підшлункова залоза. А якщо нездорова ще й щитовидна залоза, то ви скоро облисієте. Почніть вживаючи якнайбільше кропу, насіння. Від цього підшлункова залоза запрацює добре. Саме волосся можна укріпити самшитом і зеленим плющем. Відварюйте гілочки й листя і споліскуйте голову, втираючи легенько в шкіру відвар вічнозелених кущів. А волосся добре мити домашнім яйцем. Для жирного волосся краще білок, а для сухого — жовток. І теж втирати у шкіру голови. Волосся буде густим, довгим і лискучим, як той плющ.

Жінкам раджу їсти повсякчас горіхи і печінку -зморшки не скоро з’являться.

Де я жив, там вивчав місцеві мови і навіть читав на них. Знаю шість мов. Рахую все в голові, запам’ятовую всі дати, де, що, коли і з ким було. Від цього пам’ять добра. Свою пам’ять муштрую, згадуючи вірші, молитви, казки і приповідки, які чув ще від своїх дідів.

Якщо болять суглоби і поперек. Дві столові ложки подрібнених гілочок верби та стільки ж бузку (чи кори з них) перемішуємо, додаємо одну столову ложку лаврового листя і заливаємо 0,5 л горілки. Настоюється три тижні. Тоді додаємо 50 г камфорного спирту і одну червону перчину. Цим натирати хворі місця.

Сплю на твердій постелі. Під голово маленька подушка, набита пахучим сіном — кмин, чебрець, материнка, м’ята, лаванда, товчена валеріана. Вкриваюся легкою солдатською ковдрою. Ніяких пухових перин. У пір’ї всіляка зараза заводиться.

Старечі хвороби очей лікуйте натертою морквою.

Дехто дивується, як я можу весь час їсти таку прісну, грубу і несмачну їжу. Та ні, мені смачно. Бо майже все, що їм, присмачую кислим молоком, помідоровим соком, медом, часником, гірким перцем (стручковим), чебрецем, базиліком, м’ятою, материнкою, коріандром, кропом, петрушкою. Повірте, з цим і печена картопля, і варені каштани, і кукурудзяний токан смакують як делікатес.

Якщо ви хропите, треба укріпляти м’язи горла -вранці і ввечері проказувати звук „й”, напружуючи горло, язик та шию.

Влітку кисле молоко наполовину розбавляю холодною водою. Чудово тамує спрагу.

З рідких страв я їм тільки супи з квасолі (ніяких бульйонів).

Не забувайте, що не вимитий після їжі рот — це все одно, що невимита ложка.

Гарячі страви готую лише на 1-2 рази. їжа має бути свіжою.

Добре, якщо салат, кріп, цибулю їсте щодня. Тоді ця їжа стане ліками. А ще треба частіше вживати пшоняну кашу. Тоді шлунок добре працюватиме, кислотність нормалізується, зникне запах із рота.

Не працюй понад силу. Я так чиню: при тяжкій роботі часто перепочиваю, годину дрімаю. Після полудня працюю впівсили. Таким способом можу зробити більше, ніж ті, хто жили рве.

Не їжте перестиглих плодів, підгнилих овочів, прогірклих і пліснявих горіхів.

Плоди дерев я смакую окремо від іншоїїжі.

Вранці здоровий чоловік має їсти багато, увечері -мало.

Гризіть моркву — будете легкі і моторні, як зайці. Якщо їїїсти з олією чи сметаною — користь подвійна. Шкірку лимона не викидайте — протирайте нею руки і лице.

Хто любить масне, слід більше їсти редьки. Редькою також укріпите печінку, нирки, судини, волосся.

Нехай мої поради харчування не обтяжують вас Хто обрав їх, нехай уважає за необхідність, потім це стане звичкою. А далі — благом.

Не так шкідливо пити, як пиячити. Серед моєї рідні не було п’яниць. А все завдяки сестрі моєї баби. Вона навчила жінок як із цим боротися. Сушила квіти хризантеми, сікла, дрібно товкла і настоювала на горілці, яку давала пити чоловікам. Після того вони або взагалі не пили, або пили дуже мало.

Щоб не було застуди, не мийтесь гарячою водою, споживайте щодня горіхи і часник, ходіть босоніж по насипаній на підлозі кукурудзі і багато спіть.

Десять ягід щодня червоної горобини — і зір поліпшиться. Можна просто висмоктувати з ягід сік. За місяць неодмінно відчуєте позитивний результат.

Жінки, які вживатимуть горобину, будуть стрункими і пружними, хоч би скільки разів не народжували. Придатні для цього відвари не тільки з ягід, а й з листочків та молодих гілочок. Для приготування відвару столову ложку сировини залити склянкою окропу, прокип’ятити і випити порцію впродовж дня за кілька разів.

Перейти на страницу:

Дочинець Мирослав Іванович читать все книги автора по порядку

Дочинець Мирослав Іванович - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mir-knigi.info.


Многії літа. Благії літа отзывы

Отзывы читателей о книге Многії літа. Благії літа, автор: Дочинець Мирослав Іванович. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор online-knigi.org


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*