Online-knigi.org
online-knigi.org » Книги » Разное » Час смертохристів. Міражі 2077 - Щербак Юрий Николаевич (читать книги онлайн регистрации .txt) 📗

Час смертохристів. Міражі 2077 - Щербак Юрий Николаевич (читать книги онлайн регистрации .txt) 📗

Тут можно читать бесплатно Час смертохристів. Міражі 2077 - Щербак Юрий Николаевич (читать книги онлайн регистрации .txt) 📗. Жанр: Разное. Так же Вы можете читать полную версию (весь текст) онлайн без регистрации и SMS на сайте online-knigi.org (Online knigi) или прочесть краткое содержание, предисловие (аннотацию), описание и ознакомиться с отзывами (комментариями) о произведении.
Перейти на страницу:

Йому хотілося про все забути, перейти з людського горизонту, повного страждань, на рівень птаха: злетіти над цим старим дерев'яним будинком на узліссі, полетіти далі, понад поймою річки Ірпінь. Далі Ірпеня радіус дії його пташиних мрій не сягав.

Гайдук з гіркотою збагнув, що відчуття свободи, яке раптово прийшло до нього, так само раптово скінчилося, щось згасло в його душі. Просто існувати — як птах, який летить над Ірпенем, чи зелена ящірка, яка легко відкидає хвіст і так само легко відновлює втрачене — не виходить. Після кількох хвилин блаженства, подарованого цим ранком, він повернувся до людського виміру: його почала повнити жадоба помсти, яка заполонила свідомість, витиснула всі інші почуття, — жадоба примітивної, кривавої помсти та почуття приниження, нестямного болю від несправедливості, якого зазнав у рідній країні. Подумав, що сидів у щурячій норі під землею у найсвятішому місці Києва — у кількох метрах від святої Софії та Михайлівського Золотоверхого собору, недалеко від Десятинної церкви. Що сталося з цією землею, яка добровільно відмовилась від свободи? Що буде з народом, перетвореним на кріпаків, на холуїв та тюремних наглядачів?

Жорсткий, наче звістка про смерть, внутрішній голос перервав цей патетичний поворот Гайдукових думок: чим ти, генерале, розбещений вільним життям в Америці, ти, тупий солдафон-виконавець, кар'єрист, засліплений міражами влади, чим ти кращий від інших пристосованців, які прислужують зграї зрадників і бандитів, на чолі яких стоїть Сірий Князь?

В цьому голосі було скільки нестерпної правди, що Гайдук зрадів, коли до нього підійшов Григорій Невінчаний з літровою банкою медовухи, вже добряче надпитою. Григорій поклав на землю старий матрац, під голову — подерту фуфайку й примостився поряд, відганяючи долонею надокучливих бджіл.

Невінчаний заріс бородою, але хитрий погляд його невинних блакитних очей не змінився. Залишивши сім’ю у Греції, він нелегально повернувся в Україну і разом з кількома офіцерами ВІРУ організував групу з визволення Гайдука. Тільки на підкуп тюремної охорони пішло 500 тисяч глобо з таємного фонду ВІРУ, що складався з грошей, зароблених на продажу зброї.

Після арешту Гайдука ВІРУ була фактично розгромлена: головну роль у цьому відіграли колишні найближчі співробітники Гайдука — його перший заступник генерал Іванишин, начальник Першого управління Семиглазов та начальник Четвертого управління оперативно-тактичної розвідки Цеханський, які під час зборів керівного складу ВІРУ, що їх проводив особисто генерал-полковник Клинкевич, теперішній гетьман, не просто відреклися від Гайдука, але й засудили діяльність свого колишнього шефа, зокрема операцію «Ахіллесова п'ята», як незаконну, злочинну, таку, що підриває основи національної безпеки України.

«Це правда, — погодився подумки Гайдук, слухаючи Невінчаного. — Операція підірвала основи безпеки владної зграї України».

Одразу після зборів почалися арешти «людей Гайдука» — список був складений Іванишиним та його командою. Ті, хто насправді були «людьми Гайдука», оцінили ситуацію моментально і сховалися, перейшовши на нелегальне становище, використовуючи фальшиві документи, завчасно заготовлені відділом «Н», маски з «полілату», конспиративні квартири та інші засоби порятунку.

Серед офіцерів ВІРУ ходили чутки, що військову розвідку хочуть ліквідувати, підпорядкувавши її структури ДерВару. Хоч як дивно, але це повідомлення не справило на Гайдука враження. Насамкінець Невінчаний приберіг добрі новини.

Одразу після звільнення Гайдука з підземної тюрми був задіяний план переведення його матері в безпечне місце. Давид Бейлін, знешкодивши двох топтунів, що стерегли квартиру Марії Юзефівни, вивіз її туди, куди домовлялися (Невінчаний не повинен був знати місце).

Через другого секретаря посольства Конфедерації Мартина Гусака, напівукраїнця-напівсловака з Чікаго, з яким товаришував Григорій, вдалося зав'язати контакт з Боженою. Вона перебуває в посольському комплексі на вулиці Коцюбинського, будинок «С», п’ятий поверх, кімната 512, і охороняється агентами ЦСБ. Хоча формально блокаду посольства знято, фактично прилеглі території перебувають під пильним контролем ДерВару, і непоміченим вийти неможливо. Хіба що тільки в лімузині посла, Дж. О'Саллівана, який виявився великим гівнюком, бляха-муха, бо першим, ще вночі 18 липня, привітав Клинкевича з гетьманською булавою; посол дуже невдоволений небажанням

Божени повертатися додому і не збирається ні в чому їй сприяти.

Закінчивши свою розповідь, Невінчаний спитав, чи погодиться Гайдук на зустріч з представниками української опозиції у підпіллі?

Так, — сказав Гайдук, не вагаючись.

Може, маску надінете?

Ні. Маску вони не повинні знати. А мене нехай бачать.

Долаючи біль, він підвівся й пішов до будинку, що належав далекому родичу полковника Палія, начальника оперативно-розшукового управління військової контррозвідки. Невінчаний подзвонив комусь і сказав, що готовий продати мед по зниженій ціні.

Сидячи за великим столом у світлиці й п'ючи молоко з медом, Гайдук побачив, як навпроти будинку зупинився фаетон, запряжений двійкою гнідих коней, заквітчаних кольоровими стрічками, мов на весіллі. Фаетон був прикритий білим сонцезахисним дашком. Григорій зустрічав гостей, щось казав кучеру в світлій полотняній чумарці й солом’яному брилі, і той поїхав униз з пригорку, на якому стояв дім.

До світлиці увійшли троє. Одного з них Гайдук негайно впізнав: це був отець Іван, священик ЗЕКУ-116. Вони обнялися, Іван перехрестив Гайдука.

Я чув, які муки випали на вашу долю. Не дайте помсті потьмарити серце.

Другим був Василь Капран, голова Ліги Устима Кармелюка — підстрижений під макітру темноволосий парубок у вишиванці й сірих лляних шароварах. Третьою — дівчина, Оля Гудима, з синьо-жовтою стрічкою, що стягувала золоте волосся, з дитячими пухлими губками й поглядом чистим, мов сльоза.

«Чудові підпільники, — подумав Гайдук. — Просто якась декоративно-дитяча молода гвардія проти зграї мерзотників з підземними тюрмами, тортурами, таємними агентами й ескадроном смерті».

Пане генерале, — мовив отець Іван. — Ми вдячні за можливість зустрітися з вами. А ще більше радіємо, що турботами Господа Бога нашого, Ісуса Христа, ви на волі...

Капран гнівно стукнув кулаком по столу, від чого розплескалося молоко зі склянки, й закричав щосили:

Та немає ніякого бога! Немає над Україною бога, Іване. А якщо є — він мертвий. Нічого не бачить, нікого не чує! Якби був над нами бог, — волав Капран, наче на мітингу, піднісши вгору обидві руки, — хіба він міг би бути таким байдужим і дозволяти те, що діється на цій землі?! Над кожною країною свій бог! Над Росією був імперський бог Третього Риму, він сидів на двоголовому орлі й дивився — що ще загарбати, що ще знищити і понівечити. А тепер він розбився разом зі своїм орлом, і Аллах усівся над Москвою. І над нами скоро всядеться! Але України вже не буде! Немає універсального бога, немає його волі, а є воля людська, зла — і їй треба протиставити нашу народну волю, ще злішу, ще безжальнішу. Зло можна перемогти тільки ще сильнішим злом, а кров — ще більшою кров'ю. Іване, вчення Христове вже вичерпало себе, воно не працює в умовах нашого божевільного часу.

Вчення Христа вічне, Василю, — тихо заперечив отець Іван, наче маючи справу з нерозумною дитиною. Був у тій самій старенькій чорній рясі, що і в ЗЕКУ-116, і часто правою рукою торкався кипарисового хрестика.

Голова Ліги Устима Кармелюка відреагував з лютою переконаністю:

Тільки великою кров'ю можна змити ганьбу, в якій животіє Україна. Якщо вони не пожаліли цього старого пердуна, гетьмана, їхню людину, то кого ж вони пожаліють? Яке тут слово Христове... — махнув він рукою. — У нас є приблизно двісті тисяч бійців, готових виступити хоч сьогодні. Сформовані народні трибунали. Є зброя, хоча її недостатньо.

А яка ваша програма? — спитав Капрана Гайдук.

Програма? Суд Лінча для олігархів. Україна для українців. Вільна і незалежна.

Перейти на страницу:

Щербак Юрий Николаевич читать все книги автора по порядку

Щербак Юрий Николаевич - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки mir-knigi.info.


Час смертохристів. Міражі 2077 отзывы

Отзывы читателей о книге Час смертохристів. Міражі 2077, автор: Щербак Юрий Николаевич. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.


Уважаемые читатели и просто посетители нашей библиотеки! Просим Вас придерживаться определенных правил при комментировании литературных произведений.

  • 1. Просьба отказаться от дискриминационных высказываний. Мы защищаем право наших читателей свободно выражать свою точку зрения. Вместе с тем мы не терпим агрессии. На сайте запрещено оставлять комментарий, который содержит унизительные высказывания или призывы к насилию по отношению к отдельным лицам или группам людей на основании их расы, этнического происхождения, вероисповедания, недееспособности, пола, возраста, статуса ветерана, касты или сексуальной ориентации.
  • 2. Просьба отказаться от оскорблений, угроз и запугиваний.
  • 3. Просьба отказаться от нецензурной лексики.
  • 4. Просьба вести себя максимально корректно как по отношению к авторам, так и по отношению к другим читателям и их комментариям.

Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор online-knigi.org


Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*