Нехай буде воля Твоя - Ведмеденко Олег Валентинович (книга читать онлайн бесплатно без регистрации txt) 📗
Хто живе по волі Божій, той не піклується ні про що. І якщо йому потрібна якась річ, то він і себе, і її передає Богові. А якщо не отримує потрібної речі, то однаково залишається спокійним так, як нібито мав би її.
Душа, яка віддалася на волю Божу, нічого не боїться – ні грози, ні зарізяк, НІЧОГО. Але що б не трапилося – вона каже: «Так Богу завгодно». Якщо хворий – думає: «Значить, мені потрібна хвороба, інакше б Бог не дав мені її...»
І так зберігається мир в душі й тілі...”
(Старець Силуан /Антонов/)
В руки Твої, Господи, віддаю дух, душу й тіло мої; здоров’я моє, сім’ю мою, роботу мою; достаток, добробут та безпеку мої.
Ти ж мене благослови, Ти мене помилуй і життя вічне даруй мені. Амінь.
4 . МОЛИТВА ПОДЯЧНА БОГОВІ ЗА ВИПРОБУВАННЯ
“Я за все життя жодного разу, ніколи не нарікав за скорботи, але все приймав з руки Божої, як ліки, і завжди дякував Богові, і тому дав мені Господь легко нести усі скорботи.
Всі люди на землі неминуче несуть скорботи; і хоча невеликі ці скорботи, які посилає нам Господь, але людям вони видаються непосильними і гнітять їх, і це тому, що не хочуть вони смирити свою душу і віддатися на волю Божу.
На землі неможливо уникнути скорбот, але хто віддався на волю Божу, той легко їх зносить. Він бачить скорботи, але уповає на Господа, і скорботи минають.
Господь дав на землю Духа Святого, і в кому Він живе, той відчуває рай у собі.
Можливо, ти скажеш: «Чому ж зі мною немає такої благодаті?» Тому, що ти не віддався на волю Божу, але живеш по своїй.
Подивіться на того, хто любить свою волю. Він ніколи не має миру в душі і завжди незадоволений: те не так, це не добре... А хто цілком віддався на волю Божу – той має чисту молитву, душа його любить Господа, і все йому приємне й миле.
Так віддалася Богу Пресвята Діва: «Я раба Господня, хай буде мені згідно зі словом Твоїм!» І якби ми так само казали: «Я раб Господній, хай буде мені згідно зі словом Твоїм!», то Євангельські глаголи Господні, Духом Святим написані, пробували би в душах наших, і тоді любов Божа була б у всьому світі, і яке чудове життя було б по всій землі!
І хоча Господні слова стільки сторіч уже звучать по всьому всесвіту, та люди їх не розуміють і не хочуть прийняти...”
(Старець Силуан /Антонов/)
Дякую Тобі, Боже Милосердний, за те, що Ти допустив мені це випробування для навернення, смирення та спасіння мого.
Подай же, Господи, і мирного Твого Духа, щоб міг я, немічний (щоб могла я, немічна), достойно понести його. Амінь.
5. МОЛИТВА НА ПЕРЕРИВАННЯ ПРОКЛЯТТЯ РОДУ
“ Б о Я – Господь, Бог твій, Бог заздрісний, що карає за провину на синах, на третіх і на четвертих поколіннях тих, хто ненавидить Мене, і що чинить милість тисячам тих, хто любить Мене і хто тримається Моїх заповідей ... ”
(Вихід, 20 розділ, 5–6 вірші)
“Та станеться, коли ти не будеш слухатися голосу Господа, Бога свого, щоб додержувати виконання всіх Його заповідей та постанов Його , то прийдуть на тебе всі оці прокляття і досягнуть тебе: Проклятий ти у місті і проклятий ти в полі! Проклятий кіш твій та діжа твоя! Проклятий плід твоєї утроби та плід твоєї землі…”
(див. Повторення Закону, 28-й розділ)
“…І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…
Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших”
( Євангеліє від Матвія, 6 розділ, 12, 14–15 вірші)
(Молитва повинна йти від серця. Тому перед тим, як вознести її, необхідно обов’язково увійти в молитовний стан – стан розчулення, коли “серце зігрілось, і тепло до Бога взиває…”)
Отець наш Небесний! В Ім’я Ісуса прошу Тебе: зніми усі прокляття з мене, чоловіка мого (дружини моєї), дітей і внуків моїх, і з роду мого до третього й четвертого покоління.
Від імені роду свого зі сльозами розкаяння прошу прощення у всіх, перед ким завинив мій рід. І від імені роду свого щиро прощаю всім, хто винен перед родом моїм, які б провини не вчинили вони.
Господи! Прости і Ти усім нам так, як я прощаю.
Хай буде мир і любов між усіма нами, і Твоє благословення над усіма нами. Амінь.
6. САМОВИЧИТКА
“А тих, хто ввірує, супроводити будуть ознаки такі: у Ім’я Моє демонів будуть виганяти, говоритимуть мовами новими, братимуть змій; а коли смертодійне що вип’ють, – не буде їм шкодити; кластимуть руки на хворих, – і добре їм буде!..”
( Євангеліє від Марка, 16 розділ, 17–18 вірші)
“Тож спротивляйтесь дияволові – то й утече він від вас”
( Соборне п ослання святого апостола Якова, 4 розділ, 7 вірш)
“Хто не має іще дійства молитви, той іншим чином перемагає їх (ворогів духовних), наслідуючи Мойсея. Бо коли він встає і до неба піднімає руки й очі свої, то Бог проганяє їх. Потім знову сідає й починає молитву з терпеливістю... Ось такий спосіб використовує той, хто іще не здобув дії молитви (молитви серця). Але й той, хто має дієву молитву, під час поруху тілесних пристрастей – пристрастей лютих й тяжких, – почасту встає, та простягає руки для помочі проти них…
– Ісусовим іменем, – каже Ліствичник, – бичуй супостатів”
(Святий Григорій Синайський)
“Боротьба із пристрастями загальна для всіх… Чому б не застосувати вичитку? Адже всі пристрасні – суть біснуваті. Усяка пристрасть має свого біса, який через людину живить свою пристрасть, тобто себе. Вигнати його – і спротив пристрасті спаде…”
“Адже в кожного є якась одна найголовніша пристрасть, навколо якої в’ються уже й усі інші. Ось цю-то перш за все і потурбуйтеся віднайти…”
(Святитель Феофан Затворник)
“ Сповнений лукавства й погибелі, хай буде твоя злоба разом із тобою в погибель! Я людина грішна, але маю надію на благодать та допомогу Бога мого, і не боюсь тебе, рівно ж як і не злякають мене твої появи. Для мене непереможна стіна – Ім’я Спасителя мого, Ісуса Христа, Якого я возлюбив, і Іменем Якого забороняю тобі, пес нечистий, це робити .. . Амінь ” .
(Схиігумен Савва.
“Молитви на всяку потребу в доповнення
до Загального Молитвослова”:
Молитва на закли н ання ворогів духовних
преподобного Авраамія)
“ Іменем Господа Ісуса Христа та Його страждань за рід людський – вийди, ворог роду людського, з цього дому… В Ім’я Отця , Сина , Святого Духа. Амінь ” .